Ty mohou pomoci léčit tyto otravné příznaky alergie

Od Becky Upham 17. září 2019

Myslíte si, že jste alergičtí na penicilin? Zamyslete se znovu

Nesprávná diagnóza vede ke zvýšeným zdravotním rizikům a nákladům.

Od Becky Upham, 28. ledna 2019

FDA schvaluje generickou verzi EpiPen

Očekává se, že nový lék od společnosti Teva Pharmaceuticals bude stát méně.

Od Fran Kritz, 20. srpna 2018

Nejlepší volně prodejná ošetření ke zmírnění sezónních příznaků alergie

Rýma? Kýchání? Vodnaté oči? Ty mohou pomoci léčit tyto otravné příznaky alergie.

Od redaktorů Doctor’s Ask 16. července 2018

Nejlepší tipy Justina Verlandera na úlevu od alergií

S jarní sezónou alergií hned za rohem nabízí džbán Houston Astros a alergik Justin Verlander tipy na odstranění příznaků alergie. . .

Od Nicol Natale 29. března 2018

Porozumění běžné potravinové alergii

Do 14. listopadu 2017

Jsem alergický na pšenici: Co teď?

Do 14. listopadu 2017

Zdravotní problém, který téměř zničil zákon Dereka Hougha

Do 14. listopadu 2017

10 triků bojujících s alergií, které jste možná nezkusili

Od Chris Iliades, MD, 3. prosince 2014 “

Thinkstock

Víte, že pravidelné cvičení posiluje zdraví srdce – ale věděli jste, že to může udělat totéž pro vaše játra? To se vám může vyplatit, když žijete s hepatitidou C.

Cvičení navíc může pomoci snížit riziko komplikací hepatitidy C, od cukrovky po depresi. Získejte fakta o tom, jak fitness prospívá hepatitidě C, a pak začněte.

Cvičení na hubnutí s hepatitidou C

Spolu se zdravou stravou je pravidelné cvičení nejlepší způsob, jak si udržet zdravou váhu. Nadváha zatěžuje celé tělo a játra nejsou výjimkou. Zvláštní hmotnost navíc zvyšuje počet tukových buněk v játrech, což může přispět k onemocnění tukových jater a poškození jater. Nadváha také přispívá k inzulínové rezistenci a cukrovce typu 2, což může urychlit progresi onemocnění jater při hepatitidě C.

“Existují určité důkazy, že přebytečný tuk v játrech, inzulínová rezistence a nadváha mohou urychlit postup poškození jater u pacientů s hepatitidou C,” říká Marc Ghany, MD, MHSc, lékař v oboru jaterních chorob na Národní ústav pro diabetes a zažívací a ledvinové choroby, součást Národních zdravotních ústavů.

Dr. Ghany říká, že pro osoby s hepatitidou C může existovat další dobrý důvod, aby se vyhnuli přebytečnému tuku. “Virus potřebuje jako součást svého replikačního cyklu kapičky lipidů nebo tuků,” říká. “Pokud máte v játrech méně tuku, virus se replikuje obtížněji.” ”

Cvičení ke zmírnění vedlejších účinků léčby hepatitidy C.

Kromě toho, že vám pomůže udržet si zdravou váhu, může pravidelné cvičení pomoci v boji proti některým vedlejším účinkům běžně spojeným s léčbou hepatitidy C, jako je únava a deprese. “Podle našich zkušeností pacienti podstupující některé terapie, kteří také cvičí, mají tendenci snášet terapii mnohem lépe než jedinci, kteří necvičí,” říká Ghany.

Hepatolog, MD Donald Jensen, profesor medicíny a ředitel Centra pro onemocnění jater na University of Chicago Medicine, říká, že cvičení je dobré pro lidi s hepatitidou C, jak pomáhá zvládat vedlejší účinky léčby, tak udržovat celkové zdraví. “Cvičení může lidem pomoci lépe spát,” říká doktor Jensen, “a klidnější noční spánek může pomoci lidem s onemocněním jater jakéhokoli druhu. “

Jensen a Ghany tvrdí, že několik studií se zaměřilo konkrétně na úlohu cvičení při zvládání hepatitidy C, ale některé studie naznačují, že může poskytnout stejné zdravé výhody lidem s hepatitidou C jako lidem bez onemocnění, jako je snížení únavy a deprese a zlepšení aerobní fitness.

Malá studie z roku 2013 například ukázala, že cvičení může zlepšit nejen aerobní kapacitu a sílu, ale také bolest a příznaky deprese u lidí s hepatitidou C.

“Celkově cvičení pravděpodobně pomáhá lidem cítit se lépe, ale nemáme údaje, které by potvrdily, zda pomáhá snižovat příznaky neléčené hepatitidy C,” říká Ghany. I když je cvičení prospěšné, nenahrazuje léky na hepatitidu C.

Jak cvičit s hepatitidou C

Podle Jensena a Ghanyho neexistují žádná konkrétní cvičení pro osoby s hepatitidou C. Existují však důkazy, které naznačují, že cvičení střední intenzity může být obzvláště prospěšné. Studie z roku 2011 například ukázala, že lidé s hepatitidou C mohou bezpečně chodit jako forma aerobního cvičení, které zlepšuje jejich inzulínovou rezistenci a snižuje tělesný tuk.

Celkově jsou cvičební doporučení pro osoby s hepatitidou C stejná jako pro běžnou populaci: nejméně 30 minut aerobní aktivity mírné intenzity většinu dní v týdnu a aktivity na posílení svalů nejméně dva dny v týdnu.

Když žijete s hepatitidou C, poraďte se se svým lékařem před zahájením jakékoli nové rutiny cvičení. “Cvičení má potenciálně nějaké negativní vedlejší účinky pro lidi s pokročilým onemocněním jater, pokud dělají namáhavé nebo těžké zvedání,” říká Jensen. “Ale pro ty, kteří mají mírnou až středně těžkou funkci jater, není důvod nezačít cvičební program a pak se zvyšovat podle tolerance.”

Navrhuje cvičení, která využívají velké svalové skupiny, jako je chůze, běh nebo plavání. “To bychom doporučili lidem s hepatitidou C – nebo komukoli,” říká.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o trávení!

Nejnovější v oblasti hepatitidy C

7 věcí, které musíte udělat, když čekáte na zahájení léčby hepatitidou C.

Proveďte tyto kroky, abyste podpořili svou dietu, rutinu léků a další.

Andrea Peirce, 9. března 2021

5 způsobů, jak se vyhnout reinfekci hepatitidy C.

Přímo působící antivirové léky mohou vyléčit hepatitidu C, ale nemohou vám zabránit v opětovném zachycení viru. Zde je návod, jak se vyhnout kontrakci hep C. .

Od Colleen de Bellefonds 3. prosince 2020

Jak byl jeden černoch vyléčen z Hep C, navzdory rasové zaujatosti

Jak jeden černoch bojoval – a vyhrál – svůj boj s hepatitidou C.

Od Maia Niguel Hoskin, PhD. 3. prosince 2020

Virus hepatitidy C léčitelný díky objevu Nobelových vítězů

Nobelova cena za fyziologii nebo medicínu 2020 byla společně udělena třem vědcům, kteří objevili virus hepatitidy C, což byl počin. . .

Od Lisa Rapaport 13. října 2020

5 věcí, které by měli černí Američané vědět o hepatitidě C

Hepatitida C dříve nepřiměřeně postihovala černé Američany. Zde je důvod.

Od Colleen de Bellefonds 1. září 2020

Co vědět, pokud potřebujete transplantaci jater pro hepatitidu C

Pokud máte hepatitidu C, možná budete potřebovat transplantaci jater. Zde je to, co můžete od postupu očekávat.

Od Blake Miller 27. srpna 2020

9 otázek, které byste mohli mít o léčbě Hep C

Jak rychle byste měli vyhledat pomoc? Jaké léky byste měli užívat? Co byste měli vědět, abyste zvýšili své šance na úspěšné odstranění infekce.

Od Jessicy Migala, 8. června 2020

Většina dospělých potřebuje screening na hepatitidu C, říkají nové https://harmoniqhealth.com pokyny

Doporučení pracovní skupiny pro preventivní služby USA vydaná v březnu 2020 vyzývají dospělé ve věku 18 až 79 let k vyšetření na virus hepatitidy C. . .

Od Lisy Rapaport 4. března 2020

5 věcí, které byste měli vědět o Hep C, pokud si podáváte drogy

I když v současné době užíváte drogy, můžete – a měli byste – být okamžitě léčeni proti hepatitidě C.

Od Julie Stewartová 7. února 2020

7 Rozdíly mezi starou léčbou Hep C a novou léčbou

Dnešní léky na hepatitidu C se velmi liší – a jsou účinnější – než ty, které byly k dispozici před deseti lety.

Od Jessica Migala, 4. listopadu 2019 “

Od obav z chirurgických komplikací po truchlení nad blížící se ztrátou plodnosti může rozhodnutí o hysterektomii vyvolat emoce, které by jiné druhy operací pravděpodobně neměly. I když je normální, že před zákrokem zažijete určitou úzkost, je důležité tyto obavy uklidnit, než budete mít hysterektomii. Stres je spojen nejen s pomalejším hojením ran po operaci, ale také to, jak se cítíte ohledně hysterektomie, než ji budete mít, může také určit vaše emoce poté.

“Ženy, které mají depresi před hysterektomií, mají tendenci zůstat v depresi i poté,” říká Kristen H. Kjerulff, MA, PhD, psycholog, výzkumník a profesor na odděleních zdravotnictví a porodnictví a gynekologie na Lékařské fakultě Penn State University v Hershey.

Některé strategie mohou pomoci vypořádat se s negativními emocemi, které mohou nastat před hysterektomií. Vyzkoušejte tyto tipy, abyste zvýšili své šance na hladší zotavení:

1. Pamatujte si, proč máte hysterektomii.

Hysterektomie se provádí buď za účelem záchrany života (v případě rakoviny), nebo za účelem zlepšení kvality života (odstraněním bolestivých děložních nádorů nazývaných fibroidy nebo zmírněním bolesti a krvácení spojeného například s endometriózou). U mnoha žen může pamatování na lékařský důvod jejich hysterektomie pomoci zvládat negativní emoce vyvolané myšlenkou na postup.

“Mnoho žen je ze svého zdravotního problému tak nepohodlných, že se jejich kvalita života po hysterektomii výrazně zlepšuje,” říká Sarah L. Cohen, MD, MPH, ředitelka výzkumu v divizi minimálně invazivní gynekologické chirurgie v Brigham a Women Nemocnice. Pokud to popisuje vaši situaci, zaměřte se na to, o kolik se budete po zákroku cítit lépe.

2. Znát fakta o hysterektomii.

Bez ohledu na to, proč mají hysterektomii, mnoho žen je často nervózní a bojí se, že to nedopadne dobře, říká doktor Kjerulff. U některých žen může tento postup dokonce narušit kulturní přesvědčení o ženskosti a plodnosti. Například Dr. Cohen, který pracuje jako dobrovolník s komunitou indiánských obyvatel Navajo, říká, že v této kultuře si někteří starší členové myslí, že po hysterektomii nemohou mít sex.

Chcete -li snížit úzkost, je nejlepší jasně porozumět tomu, co tento postup zahrnuje a jak ovlivňuje vaše tělo, plodnost a emoce, říká Kjerulff. Promluvte si se svým lékařem – podělte se o své obavy a zeptejte se na relevantní otázky, včetně toho, co se stane během procedury, jak to bude vypadat a co můžete udělat pro snížení jakýchkoli symptomů po operaci. Čím více budete vědět, tím budete v den operace uvolněnější.

3. Mít systém podpory.

Ujistěte se, že máte zavedený podpůrný systém před hysterektomií, vám může pomoci vypořádat se s jeho emocionálním dopadem před i po. Diskutujte o svých obavách nejen se svým lékařem, ale také s blízkými přáteli a rodinou, kteří vám mohou pomoci vyrovnat se s vašimi emocemi. Váš lékař vás také může odkázat na skupinu podpory hysterektomie nebo terapeuta, který vám pomůže emocionálně se připravit na operaci.

4. Naučte se relaxační techniky.

Bylo prokázáno, že praktikování relaxačních technik výrazně snižuje napětí a úzkost před hysterektomií. Můžete těžit z těchto relaxačních strategií:

Progresivní svalová relaxace, kde je každá svalová skupina napjatá a uvolněná Dýchací techniky, jako brániční dýchání Řízené snímky, kde si představíte, že po operaci budete bez bolesti Meditace

Váš lékař nebo terapeut vám může poskytnout více informací o tom, jak tyto techniky cvičit.

5. Předjímejte příznaky během obnovy.

V závislosti na typu postupu, který máte, může trvat až dva měsíce, než se po hysterektomii úplně uzdraví. Vědět, co během této doby očekávat, vám pomůže vyhnout se frustraci. “Některé ženy očekávají, že vyjdou z nemocnice a budou mít pocit, že se nic nezměnilo, kromě toho, že nemají dělohu,” říká Kjerulff. “Je pro ně překvapením, že nastalo období zotavení a nemohou se hned vrátit do normálu.” ”

Po hysterektomii můžete zaznamenat příznaky, které mohou ovlivnit vaši běžnou rutinu, nejčastěji únavu. Navíc u premenopauzálních žen, které mají hysterektomii zahrnující odstranění vaječníků, může tento postup vyvolat předčasnou menopauzu. “Tato změna v hormonálním stavu může ovlivnit náladu ženy a riziko deprese,” říká Hye-Chun Hur, MD, ředitelka minimálně invazivní gynekologické chirurgie v Beth Israel Deaconess Medical Center a odborná asistentka porodnictví a gynekologie na Harvardské lékařské škole v Boston. Samotná hysterektomie však nezhoršuje ani nezvyšuje riziko již existujícího deprese, říká.

Některé ženy mohou po hysterektomii pociťovat také vaginální suchost, která může ovlivnit jejich sexuální pohodu. Pokud však máte potíže se sexuální funkcí, existuje mnoho účinných léčebných postupů, říká Kjerulff. Neváhejte si o tom promluvit se svým lékařem. Diskuse o všech vašich obavách a příznacích s lékařem před a po hysterektomii může pomoci zajistit hladké a rychlé zotavení.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdraví žen!

Nejnovější v oblasti zdraví žen

Chcete -li zvýšit svůj sexuální život, zkuste lépe spát

Nová studie potvrzuje, že sexuální dysfunkce u žen středního věku je spojena se špatnou kvalitou spánku.

Od Meryl Davids Landau 21. dubna 2021

Příznaky hypertenze se často mýlí s menopauzou u žen středního věku

U každé 2 ženy se může vyvinout hypertenze nebo vysoký krevní tlak před dosažením věku 60 let. Skupina evropských lékařů však varuje, že mnoho z těchto žen může chybět. . .

Od Lisy Rapaportové, 15. března 2021

Dieta s vysokým obsahem vlákniny může pomoci snížit riziko deprese

Strava s více vlákny bohatým ovocem, zeleninou a celozrnnými produkty může u žen podpořit duševní pohodu, naznačuje nový výzkum.

Od Becky Upham 12. ledna 2021

Migréna: Co váš lékař neví

Nová zjištění naznačují, že lékaři, kteří léčí ženy, mají značné mezery ve znalostech, které by mohly ohrozit péči o tento oslabující stav.

Stacey Colino, 8. ledna 2021

Studie zkoumá slibný nový přístup k léčbě předmenstruační dysforické poruchy (PMDD)

V předběžném výzkumu švédští vědci zjistili, že progesteron blokující léky poskytuje úlevu.

Od Meryl Davids Landau 11. prosince 2020

Antikoncepční pilulky mohou snížit riziko těžkého astmatu

Nová studie zjistila, že užívání hormonální antikoncepce může mít malý ochranný účinek na závažné případy astmatu u žen v reprodukčním věku.

Od Cathy Garrardová 23. listopadu 2020

Těhotenství, porod a poporodní období jsou v USA ve srovnání s jinými zeměmi nebezpečnější

Jako potenciální příčiny byl uváděn nedostatek poskytovatelů mateřské péče a žádná zaručená mateřská dovolená.

Od Becky Upham 18. listopadu 2020

Sex a sexuální apetit ve středním věku: Novinky z NAMS 2020

To, jak si ženy ve stáří váží sexu a proč nejsou k dispozici léčby s nízkým libidem, bylo jedním z témat zkoumaných na výročním setkání v menopauze.

Od Becky Upham 2. října 2020

5 věcí, které byste měli vědět o rozhodnutí o kontrole porodnosti v létě

Nejvyšší soud rozhodl, že zaměstnavatelé mohou odmítnout nabídnout ochranu před porodem, jak stanoví zákon o cenově dostupné péči, pokud mají náboženské nebo morální zásady. . .

Od Cheryl Alkon, 17. července 2020

Monitorování pohybů dělohy může pomoci zabránit narození mrtvých dětí

Count of Kicks, preventivní program, může ušetřit některým rodinám ztrátu pozdního těhotenství.

Od Shari Roan, 2. července 2020 “

Přestože jsou aerobní aktivity a silové tréninky často uváděny jako důležitá cvičení pro diabetes, strečink nezískává tolik pozornosti.